Gdzie znajdują się najpiękniejsze budynki?

www.goksadowne.pl

To pytanie z serii tych, które może nam zadać nasze dziecko ale także takie, które czasem sami sobie zadajemy. Mam dziś bowiem okno na świat, jakim jest Internet i często widujemy tam przeróżne, bardzo ciekawe rozwiązania architektoniczne.

Oczywiście jedno jest pewne. W krajach dobrze rozwiniętych, gdzie nie trzeba walczyć z klęskami żywiołowymi i gdzie jest odpowiedni kapitał, aby inwestować w architekturę znajdziemy szereg nowoczesnych rozwiązań.

Często znanych architektów prosi się by zaprojektowali muzeum, dworzec, wieżowiec a czasem nawet stację metra czy budynek stadionu. Zazwyczaj efekt, który powstaje jest imponujący.

Są jednak takie państwa, gdzie nie ma zbyt wiele nowoczesnej architektury, bo ta najbardziej spektakularna jest architekturą starożytną. Cóż bowiem z tego, że zbudujemy w Rzymie kilkaset nowoczesnych wieżowców, kiedy ludzie i tak przyjeżdżać tu będą aby zobaczyć Colosseum.

Oczywiście warto doceniać zarówno te nowoczesne budynki, jak i zabytki. Architektura bardzo się zmieniła, ale jedno się nie zmieniło – od lat nas zachwyca i daje nam dach nad głową.