Meble do małego mieszkania

Meble do małego mieszkania to spore wyzwanie, szczególnie, jeśli każdy pokój ma inne przeznaczenie. Szczególnie ważne jest, aby zachować równowagę między praktycznością a tym jak będzie finalnie wyglądać nasze wnętrze. Można zastosować różnego rodzaju podwieszane półki czy nawet biurko, jeśli chcemy optycznie powiększyć pomieszczenie jednocześnie nie tracąc miejsca na różnego rodzaju przedmioty.

Z tym również należy uważać, aby nie powstało wrażenie pułapki z wiszącymi półkami nad głową. Ważne są również pomieszczenia przechodnie, czyli przedpokój to pierwsze miejsce widoczne w mieszkaniu zaraz po wejściu i chociaż nie spędzamy w nim zbyt wiele czasu to jego wnętrze jest równie ważne jak każde inne. Jeśli pokoje są nad wyraz małe warto pomyśleć o różnego rodzaju meblach składanych, z których jeśli nie korzystamy możemy złożyć.

Możemy również zastosować rozwiązania podziału pomieszczenia, jeśli salon jest również pokojem do pracy wówczas stosujemy niską ścianę dzielącą jedno pomieszczenie na dwa.