Meble i dylematy – wybór: jasne czy ciemne?

Decydując się na zmianę wystroju wnętrza mieszkania lub urządzając zupełnie nowy dom, często stajemy przed wieloma dylematami. Dotyczą one modelu wybieranych mebli, ich koloru i materiałów, z których zostały wykonane. Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest wybór pomiędzy jasnym, a ciemnym odcieniem powierzchni szaf, regałów, krzeseł bądź stołów. Jakie wady i zalety mają te dwa rozwiązania?

Kiedy postawić na jasne meble?

Jeżeli nie jesteś zwolennikiem codziennego ścierana kurzy zainwestuj w meble o jasnym odcieniu. Ponieważ, gdy niechciany i znienawidzony przez większość gospodarzy kurz zacznie się na nich osadzać, nie będzie tak bardzo widoczny jak w przypadku ciemniejszych barw. Poza tym porównując ceny mebli w tych dwóch kolorach można zauważyć zależność, jaka polega na tym, że ciemniejszy design kosztuje znacznie więcej. Ten argument powinien w szczególności przemówić do osób pilnujących budżetu. W dodatku jasne półki można zawsze samodzielnie przemalować, gdy zapragniesz mieszkać w pomieszczeniach o odmiennym odcieniu wyposażenia. W ostatnim sezonie panuje moda na białe meble, które elegancko prezentują się z szarymi ścianami, które stały się hitem.

Dlatego podążając za trendami w aranżacji wnętrz i przywiązując wagę do częstotliwości sprzątania oraz kosztów postaw w salonie, sypialni, kuchni lub łazience jasne meble.

poznan dekostudio tapety tapety arte poznań ładne tapety salon gdzie w poznaniu

Kiedy postawić na ciemne meble?

Jeżeli zaliczasz się do grona fanów ciemniejszego kolorytu drewna z pewnością lepiej będziesz oceniał ofertę, która będzie umożliwiała ich zakup. Przygotuj się na poniesienie wyższych kosztów oraz walkę z kurzem. Plusem z pewnością będzie pozytywny efekt wizualny. Ponieważ ciemniejsze stoły i szafki wyróżniają się w otoczeniu delikatnych barw ścian oraz dodatków. Zaletą tego typu umeblowania jest także brak widoczności zabrudzeń. Kurz pojawia się natychmiast, ale kiedy Twoje dziecko wybrudzi stół dżemem nie będzie on rzucał się w oczy. Warto przeanalizować wszystkie plusy i minusy pomysłów dotyczących aranżacji wnętrz, by w ostateczności dokonać zadawalającego zakupu. Powinien on spełniać wszystkie stawiane przez nas i członków rodziny wymogi.