Meble ręcznie zdobione – możesz wykonać samodzielnie!

Posiadając meble, które liczą już kilka lub kilkadziesiąt lat możemy samodzielnie odświeżyć ich wygląd i nadać im zupełnie nowego charakteru. Wystarczy uzbroić się w odrobine cierpliwości, odpowiednie materiały i przygotować oryginalny pomysł. Przyda się również odrobina zmysłu artystycznego. Tak zwany hande made cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest trendem w aranżacji wnętrz. Warto spróbować własnych sił w dbaniu o piękno domowych pomieszczeń. Poza tym ręczne zdobienie mebli może stać się również sposobem na zarobek.

Przepis na własne meble

Aby rozpocząć przygodę z własnoręcznym ozdabianiem mebli należy na początku posiadać konkretny mebel. Może to być stare krzesło, stolik lub komoda. Jeżeli nie posiadamy żadnych znudzonych elementów wyposażenia domowych pomieszczeń, możemy udać się na targ staroci, gdzie łatwo nabyć nikomu już niepotrzebne mebelki w niskiej cenie. Opracowując pomysł i uwzględnić trzeba własne możliwości artystyczne i koszt materiałów niezbędnych do zmiany wyglądu starocia. Podstawowymi materiałami do wykonania decoupage na meblach są: papier ścierny – niezbędny do starcia farby i przygotowania drewna do ponownego malowania, ozdobne chustki z wzorami np.

kwiatów, klej, nożyczki, farba do malowania na drewnie, lakier. Po usunięciu warstwy starej farby i starciu drewna można przejść do wyklejania wybranej powierzchni danego mebla. Czasami jest to tylko fragment np. zewnętrzna część szuflady. W innych przypadkach stawia się na całe powierzchnie, choć na początku nie jest to najlepsze z rozwiązań. Po przyklejeniu wybranych wzorów należy polakierować owoce swojej pracy, by zapewnić im trwałość. W ten sposób stajemy się właścicielami oryginalnych, samodzielnie ozdobionych mebli. Wraz z praktyką będziemy tworzyć coraz ładniejsze dzieła. Jeżeli polubimy ten sposób spędzania wolnego czasu, mamy szansę na pozyskanie nowego źródła dochodu. Ponieważ pięknie wykonany hande made cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Stanowi wyjątkowy wystrój każdego wnętrza, jaki nadaje się na wyjątkowe prezenty i cieszy oko zapraszanych gości.

Warto spróbować swoich sił w sprzedaży, gdy poczujemy że moglibyśmy podjąć się hurtowej produkcji ozdób dla nadzwyczajnych mebli.