Myślenie o przyszłości

www.jennettemccurdy.pl

Jeżeli żyjemy tylko chwilą, nie planujemy zbyt dużo z wyprzedzeniem, nie zastanawiamy się, co będzie kiedyś, co będziemy robić i za co żyć, nie poświęcamy także czasu na planowanie długoterminowych wydatków i oszczędzanie. Jednakże czasy nam współczesne, które na pewno nie można nazwać stabilnymi, wymuszają zupełnie inny schemat działania. Schematem tym jest myślenie o własnych finansach osobistych w sposób bardziej globalny i długoterminowy.

Planowanie, przewidywanie i oszczędzanie zostaje wymuszone przez nasze codzienne życie. Najczęściej zarobki każdego z członków rodziny, lub po prostu nas samych nie są na tyle satysfakcjonujące, że pozwalają na bieżącą realizację wszystkich własnych potrzeb i pragnień. Zmuszając nas tym samym do oszczędzania.

Myślenie przyszłościowe pozwala także na podjęcie się najróżniejszych działań, które skutkować mają właściwym i umiejętnym pomnażaniem i zarządzaniem własnymi finansami osobistymi. Czy jest to proste? Dla niektórych zapewne tak, dla innych wręcz przeciwnie. Czy jest niezbędne? Raczej tak, ponieważ sami nie wiemy co przyniesie nam przyszłość i musimy starać się ją w jakikolwiek sposób finansowo zabezpieczyć.

Już samo założenie właściwego dla nas konta bankowego, które nie tylko wychodzić będzie nam naprzeciw, będąc po prostu wygodnym i jak najtańszym, stanowi pierwszy krok w zarządzaniu własnym tak zwanym portfelem. Stanowić ono będzie pierwszy krok w dbaniu o swoje finanse osobiste, zarówno dziś jak i w przyszłości.