Pielęgnacja ogrodu po zimie

www.aptekaolimpijska.com.pl

Nie będzie chyba tajemnicą, że wiosna, to najwspanialszy okres w roku dla każdego ogrodu, nawet tego najmniejszego. Praktycznie już na początku marca można zauważyć drobne zmiany w jego wyglądzie. Kwitną wtedy pierwsze krokusy, przebiśniegi, a nawet, jeśli pogoda pozwoli, niektóre odmiany tulipanów.

Aby jednak cieszyć się taki widokiem, należy najpierw odpowiednio ogród przygotować. Pierwsze prace najlepiej rozpocząć już w lutym. Wykonuje się wówczas przycinanie nadmiernie wyrośniętych drzew, usuwając zgrubiałe gałęzie drzew i krzewów.

Z kolei marzec, to zdecydowanie najbardziej pracowity okres. Stopniały śnieg odkrywa szereg starych liści i połamanych gałęzi, które należy koniecznie posprzątać, aby oczyścić przestrzeń pomiędzy roślinami. Warto także pamiętać o pozbyciu się warstw ochronnych, otulających rośliny cebulaste.

http://alechoinki.pl/oferta-lista/jodla-kaukaska-w-donicy/

Koniec tego miesiąca to również doskonały czas na wysiew pierwszych kwiatów, charakteryzujących się odpornością na surowe jeszcze temperatury. Doskonale nadają się do tego np. chaber lub mak polny.

Jednak bez względu na to, ile pracy będzie w ogrodzie, należy pamiętać o odpowiednio przygotowanym stroju do pracy. Pierwsze miesiące wiosny, to czas kiedy temperatura nie rozpieszcza. Dlatego warto ubierać się odpowiednio do sytuacji za oknem.